YER BOYASI İLE UYGULANAN YÖNLENDİRME YER OKLARI

KAÇIŞ YOLU OKLARI

UYGULAMA ÖRNEKLERİMİZ :

 YÖNLENDİRME OKLARI ;

Kullanım alanları genel olarak, otoparklar, açık alanlar ve fabrika bölgeleri olmak üzere 3 kategori olarak sıralanabilir. Araçların veya kişilerin gidecekleri istikameti göstermek için zemin üzerine yapılan bu çalışma istenilen boyutlarda ve renklerde titizlikle yapılmaktadır.

Yol çizgileri yanında trafikte ve otoparklarda araçlara yardımcı olmak amacı ile yönlendirme uygulamaları yapılmaktadır.. Yönlendirme okları, yaya geçitleri gibi uygulamalar trafik düzeni için önemlidir. Fosforlu ve boya ile zemine uygulanan yer okları ile panik halinde yaya ve araç çıkışının düzenli ve güvenilir olarak sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

 

BOYA YAPILMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR :

Zemine uygulanacak boyadan en iyi verimi alabilmek için boya yapılmadan önce zemin çok iyi hazırlanmalıdır. Öncelikle zeminin olabildiğince düz olması gerekmektedir. Zeminde bulunan kırık dökük ve çatlaklar onarılmalı daha sonra iyice kurutulup zımpara ile düz olması sağlanmalıdır.

Uygulama yapılacak alanda rahat çalışma imkanı sağlanmalı işletme içinde bulunan malzemeler uygulama yapılacak alanlara göre son dizaynı yapılmış olmalı
Zeminin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Zemin varsa yağ ve benzeri kimyasallardan arındırılmalı ve sonra imkan varsa 2-3 gün önceden su ile iyice temizlenip kurulmalıdır. Zeminin  temiz ve kuru olduğundan emin olduğumuzda artık çalışmaya başlayabiliriz demektir.