FABRİKA İÇİ YAYA VE FORKLİFT YOLLARI

UYGULAMA ÖRNEKLERİMİZ :

Fabrika Yaya Yolları ;
Fabrika içerisinde çalışan personelin çalışma alanı dışında güvenle yürüyebileceği yollar, fabrika yaya yollarıdır.

Fabrika yaya çizgileri zemin tipine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı uygulamalarda çizgilerle yol oluşturulmakta,bazı uygulamalarda yolun tamamının boyanması tercih edilmektedir.

Fabrika zemin uyarı çizgi ve işaretleri, yaya ve araç yolları iş güvenliği açısından çok önemlidir.Herhangi  bir acil durum söz konusu olduğunda yaya olarak tüm personelin çıkış kapısına güvenli olarak ulaşmasını sağlamak amacıyla uygulanmalıdır. Herhangi bir panik halinde kaçış yolunu karanlıkta dahi kolaylıkla bulmanızı sağlamak amacı ile fosforlu ok ile  fabrika içerindeki zemine uygulanmakta ve kesintisiz olarak sadece yol içerisinde kalarak sorunsuz ve güvenli tahliye sağlamak için uygulanmalıdır.

YER BOYASI YAPILMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR :

 

 

yer boyası uygulaması temiz zaminde daha kalıcı olur

yer boyası uygulaması temiz zaminde daha kalıcı olur

Zemine uygulanacak boyadan en iyi verimi alabilmek için boya yapılmadan önce zemin çok iyi hazırlanmalıdır. Öncelikle zeminin olabildiğince düz olması gerekmektedir. Zeminde bulunan kırık dökük ve çatlaklar onarılmalı daha sonra iyice kurutulup zımpara ile düz olması sağlanmalıdır.

Uygulama yapılacak alanda rahat çalışma imkanı sağlanmalı işletme içinde bulunan malzemeler uygulama yapılacak alanlara göre son dizaynı yapılmış olmalı

Zeminin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Zemin varsa yağ ve benzeri kimyasallardan arındırılmalı ve sonra imkan varsa 2-3 gün önceden su ile iyice temizlenip kurulmalıdır. Zeminin  temiz ve kuru olduğundan emin olduğumuzda artık çalışmaya başlayabiliriz demektir.