BAŞLICA REFERANSLARIMIZ

BİOTA LABORATUARLARI / SANCAKTEPE  PROJESİ

BİOTA BİTKİSEL İLAÇ YER BOYASI ÇALIŞMASI

           
20 NİSAN 2016 TARİHİNDE EMEK MAHALLESİ SIVAT YOLU CADDDESİ NO:9 SANCAKTEPE İSTANBUL
ADRESİNDE BULUNAN BİOTA BİTKİSEL İLAÇ VE KOZMETİK LABORATUARLARI AŞ.’YE AİT DEPO DA
YER BOYASI ÇALIŞMASI YER BOYASI ÇALIŞMASI YAPILDI.
İKİ KATLI DEPODA SARI RENKTE YAYA YOLLARI VE FORKLİFT YOLLARI ÇALIŞMASI YAPILDI.
YAYA YOLLARININ ARASINA SARI RENKTE ADIM İŞARETLERİ VE SARI RENKTE OK İŞARETLERİ YAPILDI.
FORKLİFT YOLLARININ İÇLERİNE SARI RENKTE FORKLİFT İŞARETLERİ KONULDU.
FORKLİFT YOLLARININ ARASINA YAYA YOLLARI YAPILARAK YAYA YOLLARININ BİRBİRİNE
BAĞLANMASI SAĞLANDI.
TÜM YAPILAN SARI RENKTE BOYA ÇALIŞMASININ ÜZERİNE BOYANIN DAHA KALICI OLMASI VE
HER DAİM PARLAK OLMASI SEBEBİYLE BAYEKS KORUMA BOYASI İLE BİR KAT DAHA KORUMA SAGLANMIŞTIR

BERK PRO KİMYA / HADIMKÖY  PROJESİ

BERK PRO KİMYA YER BOYASI ÇALIŞMASI

11 Kasım 2015 tarihinde Hadımköy Mevkinde Berk Pro Kimya San.ve Tic.A.Ş. şirketine ait depo da yer boyası çalışması yapılmıştır.

Öncelikle depoda bulunan kaçış yolları belirlenip depo içerisindeki koridorlara yaya yolu ve forklift yolu yapılmıştır.

 Ayrıca  elektrik panolarının etrafı sarı siyah renklerde yer boyası ile çevrilip az tehlikeli olduğu belirtilmiştir.

Ayrıca işletme de bulunan yangın söndürme cihazlarının önü kırmızı boya ile boyanmıştır.

LALELİ TEKSTİL / HADIMKÖY  PROJESİ

LALELİ TEKSTİL İMALAT BÖLÜMÜ KIRMIZI YER BOYASI ÇALIŞMASI

07 EKİM 2016 TARİHİNDE HADIMKÖY MEVKİİ HASTAHANE MAHALLESİ İSTANBUL CADDESİ NO. 85 HADIMKÖY İSTANBUL ADRESİNDE BULUNAN LALELİ TEKSTİL FABRİKASINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMALARI 3 BÖLÜME AYRILMIŞTIR.
HERHANGİ BİR TEHLİKE ANINDA KARANLIK ORTAMLARDA İŞLETME İÇERİSİNDE BULUNAN YANGIN ÇIKIŞ NOKTALARINA KOLAYCA ULAŞABİLMEK AMACIYLA DUVARLARA FOSFORLU YANGIN ÇIKIŞ TABELALARI KONULMUŞTUR AYRICA PERSONELİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR UYARI LEVHALARI İLE BELİRLENİP UYARI İKAZ LEVHALARI DUVARLARA ASILMIŞTIR
İŞLETME İÇERİSİNDE BULUNAN 6 KG .LIK YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARININ TEKRAR DOLUMU YAPILIP İŞ GÜVENLİĞİ SORUMLUSU TARAFINDAN EKSİK BULUNAN YERLERE VE YANGIN RİSKİNİN YÜKSEK OLDUĞU BÖLÜMLERE İLAVE OLARAK 6 KG. LIK TOZLU YANGIN TÜPÜ , 12 KG LIK TOZLU YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI VE 50 KG LIK TOZLU VE KÖPÜKLÜ ARABALI YANGIN SÖNDÜRME TÜPLERİ İLAVE EDİLMİŞTİR.
LALELİ TEKSTİL BÜNYESİNDE DAHA ÖNCEDEN YAPILMIŞ OLAN KIRMIZI RENKTE 8 CM ENİNDE YAYA YOLLARI BULUNMAKTA İDİ PROFESYONEL OLMAYAN KİŞİLER TARAFINDAN YAPILAN BU YER BOYASI ÇALIŞMASI BEĞENİLMEDİĞİNDEN VE EKSİKLERİ BULUNDUĞUNDAN DOLAYI TEKRAR YAPILMASI İSTENMİŞTİR.
LALELİ TEKSTİL PERSONELİ TARAFINDAN ESKİ BOYALAR KAZINMIŞTIR.KAZINDIKTAN SONRA TEMİZ BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİLEN FİRMANIN İKİ KATINA KIRMIZI RENKTE 10 CM ENİNDE YAYA YOLU YER BOYASI ÇALIŞMASI YAPILIP İÇERİSİNDE KIRMIZI RENKTE AYAK İŞARETLERİ VE LAMİNASYON KAPLAMALI FOSFORLU YER OKLARI KONULMUŞTUR.

ALTECH MAKİNA GERİ DÖNÜŞÜM /HADIMKÖY  PROJESİ 

ALTECH MAKİNA GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNA İMALAT BÖLÜMÜ YER BOYASI ÇALIŞMASI

 06 Mayıs 2016 Tarihinde İstanbul Hadımköy Akçaburgaz mahallesi 3137 sokak 22 numaralı adreste bulunan ALTECHMA isimli fabrikanın imalat bölümünde yer boyası çizgi çalışması ve makina parkuru etrafında yer boyası çalışması yapılmıştır.

                İşletme içerisinde acil durumlarda insanların işletmeyi en kısa sürede tahliye edebilmesi için yaya kaçış yolları ve yine işletme içerisinde bulunan makinelerin etrafının sarı ve siyah renklerde boyanarak makine etrafında bulunanların dikkat etmesi gerektiğinin vurgusu yapılmıştır.

                Yaya yolu çizgileri 10 cm enin de ve sarı renkte olup , içerisinde 50 cm eninde yeşil renkte dolgulu yer boyası uygulaması yapılmıştır.Yapılan uygulamanın daha uzun süreli olması ve daha güzel bir görünüm arz etmesi için yapılan sarı ve yeşil  renklerdeki yer boyası uygulamasının üzerine koruyucu vernik atılmıştır.

                İşletme içerisinde bulunan makinaların etrafı sarı ve siyah renkler de boyanarak makine etrafında bulunan personel veya ziyaretçilerin dikkat etmesi gerektiğinin vurgusu yapılmıştır.Yine burada da koruyucu vernik uygulaması yapılarak kalıcı ve güzel bir görünüm saglanmıştır.

                Ayrıca yaya yolunda bulunan yeşil renkte dolgu boyasının üzerine   sarı renkte oklar konularak yayaların acil  çıkış kapılarına en kısa sürede yönlendirilmesi sağlanmıştır.

KERVAN GIDA ( BEBETO ŞEKERLEME )/BEYLİKDÜZÜ  PROJESİ,

BEBETO ( KERVAN GIDA )/ JELİBON BÖLÜMÜ YER BOYASI ÇALIŞMASI

5 NİSAN 2015 Tarihinde Yakuplu mahallesi Beysan sanayi sitesi fuar caddesi No:9 / 1 Beylizdüzü İSTANBUL adresinde bulunan KERVAN GIDA adlı şekerleme imalatı yapan fabrikanın jelibon üretimi ve depo alanlarına yer boyası uygulaması yapıldı.

İşletme içerisinde sadece toplamda yaklaşık olarak 2000 metre yer boyası uygulaması yapıldı.Fabrika içerisindeki kısıtlı alanlardan dolayı yaya ve forklift yolu aynı amaçla kullanılacağından 1500 metre civarında sarı renkte yer boyası ile çizgiler çizildi.

Ayrıca makine parkurlarının etrafı sarı ve siyah renklerle işaretlenip , dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiş oldu.Çalışma alanında ki düzeni sağlamak amacıyla makine etrafında ve depolama amaçlı kullanılan paletlerin etrafı da sarı siyah renkler de yer boyası ile çizilerek yerleri sabitlenmiş oldu.

İşletme içerisinde ki çöp kovalarının , temizlik malzemelerinin vb. eşyaların etrafı da sarı siyah çizgilerle çizilerek yerleri sabitlenmiş oldu.

Tüm yangın söndürme cihazlarının ve yangın söndürme dolaplarının önleri kırmızı renkte yer boyasına boyanarak önlerine eşya konmaması amaçlanmıştır.

8 kişilik bir ekip le yaptığımız çalışma 5 nisan 2015 tarihinde saat 9,30 da başlayıp 22,00 da sona ermiştir.Yaptığımız çalışma esnasında teknik servis elemanları ve diğer görevliler bizlere eşlik etmiştir. 

ARCO MAĞAZACILIK /İKİTELLİ PROJESİ

ARCO MAĞAZACILIK YER BOYASI ÇALIŞMASI

   
19 ARALIK 2016 TARİHİNDE İKİTELLİ ADRESİNDE BULUNAN ARCO MAĞAZACILIK FİRMASINA SARI RENKTE YER BOYASI ÇALIŞMASI YAPILMIŞTIR.
YAKLAŞIK 400 BOYUNDA 10 CM ENİNDE SARI RENKTE YAYA YOLU ÇALIŞMASI YAPILMIŞTIR. AYRICA İŞLETMENİN BAZI KISIMLARINA FORKLİFT YOLLARIDA YAPILMIŞTIR.YAPILAN BU YOLLARIN ÜZERİNE BAYEX KORUMA CİLASI KULLANILARAK UZUN ÖMÜRLÜ BİR UYGULAMA OLMASI SAĞLANMIŞTIR.
SARI RENKTE YAYA YOLLARININ İÇLERİNE LAMİNASYON KAPLAMALI FOSFORLU YER OKLARI UYGULAMASI YAPILMIŞ AYRICA KIRMIZI VE SARI RENKLERDE RED VE KABUL ALANLARI ÇALIŞMASI YAPILMIŞTIR.
İŞLETME İÇERİSİNDE BULUNAN ELEKTRİK PANOLARININ ATRAFINA SARI VE SİYAH ŞERİTLER ÇEKİLEREK PANO ETRAFININ TEHLİKELİ OLDUĞU GÖSTERİLMİŞTİR. 

BİLGE İNOKS TENCERE /TUZLA PROJESİ

BİLGE İNOKS YER BOYASI ÇALIŞMASI

            1 Eylül 2014 tarihinde İstanbul Gebzeye bağlı dil ovası sanayi sitesinde Bilge İnoks ünvanlı fabikaya sarı renkte yer boyası uygulaması yapılmıştır.

            İki katlı olan fabrikanın giriş katında bulunan çalışma alanına Selim bey Eşliğinde yaklaşık 1200 metre sayı yer boyası çalışması yapılmıştır.
Fabrikanın giriş katında üretim ve yemekhane  , üst katta ise ofis bölümü bulunmaktadır.Üretim yapılan bölüme  sarı renkte yaya yolu yer boyası uygulaması yapılmıştır. Bu yaya yollarının içlerine adım işareti konularak çalışan personelin acil durumda binayı çok güvenli bir şekilde tahliye etmesi amaçlanmıştır.
            Üretim alanına ayrıca yaya yollarının yanına  malzemeleri taşıma amacıyla çalışan forklift için forklift yolu yapılarak hem forklifte düzenli bir çalışma alanı sağlanmış hem de o bölge deki personelin kaza riskini azaltmış olduk. Forklift yollarını belirtmek için forklift yollarının içlerine forklift işaretleri konmuştur. Yaya yollarının arasında bulunan forklift yollalarının içlerine de yaya geçidi yapılarak kaza riski azaltılmıştır.
            Yaklaşık 6 saat süren çalışma sonucu fabrika içinde yaya ve forklift yolları tamamlanmıştır.  

ÖZKAT TEKSTİL / KIRAÇ PROJESİ

ÖZKAT TEKSTİL YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ ÇALIŞMASI

Kıraç Esenyurt mevkinde yeni açılmakta olan Özkat tekstilde 09 eylül 2014  tarihinde yer boyası ve yangın güvenliği hakkında çalışmalarımız olmuştur.
4 Katlı tekstil fabrikasına yaklaşık 1000 metre sarı , sarı siyah , yeşil , Kırmızı ve turuncu renkte yer boyası çalışması , sonrasında yangın söndürme cihazlarının satışı ve yangın eğitimi çalışması yapılmıştır.
Çalışma yapılan fabrika da  Dikimhane , paketleme, ütü , yemekhane , modelhane ve depo bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlere sarı renkte yaya yolu yer boyası uygulaması yapılmış bu yaya yollarının içlerine  oklar konularak çalışan personelin acil durumda Binayı çok güvenli bir şekilde tahliye etmesi amaçlanmıştır.
Personelin binayı en kısa ve güvenli bir şekilde terk edebilmesi için duvarlara fosforlu acil çıkış levhaları monte edilmiş ayrıca personelin kaza riskini azaltmak için uyarı levhaları konulmuştur.
Depo bölümünde ise yer boyası olarak yaya yolları ve içlerinde oklar haricinde malzemeleri taşıma amacıyla çalışan forklift için turuncu renkte forklift yolu yapılarak Hem forklifte düzenli bir çalışma alanı sağlanmış hemde o bölge deki personelin kaza riskini azaltmış olduk.
Kesim yapılan bölümlerdeki  tehlike arz edici masaların etrafı sarı siyah renklere Boyanmış , kumaş arabalarının bulunduğu bölümlere ise yeşil boya ile park ve çalışma alanları çizilmiştir.Ayrıca depo kargo alanları kırmızı boya ile belirlenmiştir. 
Fabrika yeni açıldığından dolayı binada hiç portatif yangın söndürme cihazı bulunmamakta idi. Eksik olan ve tehlike arz edici yerlere yangın söndürme cihazı takviyesi yapılmış , tüm yangın söndürme cihazlarının önüne kırmızı yer boyası uygulaması ile kare şekli boyanarak yangın söndürme  cihazlarının önüne bir şey konmasını engellemek istenmiştir.
Ayrıca binada bulunan tüm yangın panolarının altına pano büyüklüğünde yalıtım Paspasları konulmuş , paspasların etrafı sarı siyah renklerde yer boyası ile  işaretlenmiştir.
Yaptığımız çalışmaların en önemli kısmı ise yangın eğitimidir.Öncelikle tüm personel teorik olarak yangın eğitimine katılmıştır.Eğitime katılan arkadaşlar yangın Eğitimi uzmanı arkadaşımız Öktem ALTUNBAYRAK  eşliğinde bilgilendirilmiş ve daha sonra uygulama kısmında birkaç personel yakılan ateşi başarı ile söndürmüştür.Tüm personel katılımından dolayı yangın eğitimi sertifikası kazanmayı hak etmiştir.
 

MAKASAN  A.Ş./HADIMKÖY PROJESİ

MAKASAN A.Ş. YER BOYASI ÇALIŞMASI

Ömerli mah. Hadımköy İstanbul yolu No : 161 Arnavutköy adresinde bulunan , Makasan makine kalıp sanayi a.ş. ‘ye 25 Aralık  2014 tarihinde sarı renkte yer boyası uygulaması yapılmıştır.

Daha önce yapılmış  ve silinmiş durumda olan sarı renkte yer boyası revize edilip toplamda yaklaşık 1000 metre yer boyası Bilgin bey eşliğinde uygulanmıştır.

İşletmede giriş kattaki üretim bölümünde sarı renkte yer boyalarının bazıları Sökülmüş olduğundan üstlerine sarı renkte yaya yolu yer boyası uygulaması yapılmış bu yaya yollarının içlerine oklar ve adım işaretleri konularak çalışan personelin acil durumda binayı çok güvenli bir şekilde tahliye etmesi amaçlanmıştır.

Yaya yolları ve içlerinde oklar haricinde malzemeleri taşıma amacıyla çalışan forklift için forklift yolu yapılarak hem forklifte düzenli bir çalışma alanı sağlanmış hem de o bölge deki personelin kaza riskini azaltmış olduk.Personelin bir yaya yolundan karşı taraftaki yaya yoluna geçebilmesi için yaya geçitleri yapıldı.

Giriş bölümünün hemen yanında gelen kargo ve giden kargo bölümleri için kırmızı yer boyası ile bölümler ayrıldı.

İşletme içerisinde bulunan tüm yangın söndürme cihazlarının önüne kırmızı yer boyası uygulaması ile kare şekli boyanarak yangın söndürme cihazlarının önüne bir şey konmasını engellemek istenmiştir.

Ayrıca binada bulunan tüm yangın panolarının altına pano büyüklüğünde yalıtım Paspasları konulmuş , paspaların etrafı sarı siyah renklerde yer boyası ile  işaretlenmiştir

 

YER BOYASI UYGULAMALARIMIZDAN BAZI ÖRNEKLER ;

İşletmelerde yapmış olduğumuz yer boya uygulamalarından birkaçını siz müşterilerimizle paylaşmış bulunuyoruz…

Sizlerde yer boya uygulaması hakkında bilgi almak isterseniz , Profesyonel ekibimizle tanışmalısınız…

Konusunda Deneyimli Ekip Arkadaşlarımızla Yer boyası uygulamalarında tüm sorunlarınıza çözüm sunarak , Dünya standartlarında yaptığımız uygulamalarla Türkiye Genelinde Yer Çizgilerine Tüm İhtiyaç Duyan Firmalara Hizmet vermekteyiz…

İş sektörünüz ne olursa olsun yardımcı olmaya hazırız…

Ürün ve Yer boyası Uygulamaları hakkında Detaylı bilgi için iletişime geçiniz…

www.fosforluyerboyasi.com

info@fosforluyerboyasi.com

 

NEROMODA / BEYLİKDÜZÜ PROJESİ

NEROMODA YER BOYASI ÇALIŞMASI

16 Mayıs 2015 tarihinde Beykent Sanayi sitesi beylikdüzü adresinde bulunan 3 katlı tekstil atölyesinde sarı renkte soğuk yol bayası ile çalışma yapılmıştır.
3 Katlı işletmenin tüm katlarına yaya yolu çalışması yapılmış tüm yolların acil çıkış kapılarına yönlendirilmeleri  sağlanmıştır.
Acil durumlarda çalışşan personelin ve içeri de bulunan misafirlerin binayı en kısa şekilde terk edebilmeleri icin laminasyon kaplamalı fosforlu ok çalışması yapılmıştır.
İşletme de bulunan yangın söndürme cihazlarının bakımı yapılmış eksik yerlere yangın sondürme cihazı takviyesi yapılmış tüm yangın söndürme cihazlarının altına kırmızı soğuk yer boyası ile cerceveler cizilmiştir.
yine acil durumlarda işletme içinde bulunanların binayı terk edebilmesine yardımcı olmak maksadıyla duvarlara üzerinde acil çıkış yazılı fosforlu tabelalar konulmuştur.
iş güvenliği açısından uyarıcı ve ikaz levhaları konulmuştur.

 

MEGAM TEKSTİL / ÇORLU PROJESİ

MEGAM TEKSTİL YER BOYASI ÇALIŞMASI

             30 Aralık 2014 tarihinde Vakıflar köyü Mevki  Saray Kavşağı Çorlu / Tekirdağ Adresinde bulunan Megam tekstil’e yapılan sarı yer boyası çalışması  Tek kat üzerine kurulu fabrikada yaklaşık 1800 metre sarı yer boyası , 200 metre sarı siyah yer boyası ve 50 metre kırmızı yer boyası çalışması yaptık.

             Tüm çalışma alanlarına yaya yolu yapıldı , yaya yollarının içerisinde işletme de çalışan personelin acil durumlarda fabrikayı en kısa sürede tahliye edebilmesi için oklar ve adım işaretleri konuldu.Yaya yolları çıkış kapılarına kadar ulaştırılıp kapı önlerine fosforlu oklar konulmuştur.

              Forklift ile girilen tüm bölümlerde yaya yollarının yanında forklift yolları yapıldı.

Forklift yollarını belirten forklift işaretleri konularak buraya malzeme konulması engellenmiş oldu ayrıca forklift yolları sayesinde iş kazalarının önüne geçilmiş oldu.

             İşletme  içinde bulunan yaklaşık 20 adet  elektrik panosunun önü sarı siyah şeritler halinde yer boyası ile boyanarak panoların etrafında daha dikkatli olunması koşuluyla güvenlik önlemi alınmış oldu.

            Fabrika içerisinde bulunan yangın söndürme cihazları ve yangın dolaplarının Önü kırmızı yer boyası ile boyanmış , önlerine herhangi bir malzeme konması engellenmiştir.

ATAY OTOMAT / HADIMKÖY PROJESİ

ATAY OTOMOTİV YER BOYASI ÇALIŞMASI

Ömerli mahallesi Hakkı ileri caddesi No: 74 D Blok Hadımköy adresinde 16 Ekim 2014 tarihinde yer boyası ve epoksi boya çalışması yapılmıştır.

 3 katlı yaklaşık 5000 m2 kapalı alanda 1200 metre sarı yer boyası , 100 metre kırmızı epoksi boya , 200 metre yeşil , 300 metre mavi epoksi yer boyası , 50 metre sarı siyah renklerde yer boyası uygulaması yapılmıştır.

 Firma yetkilisi Yılmaz bey eşliğinde 2  gün süren yer boyası çalışmasında  öncelikle sarı yer boyasından yaya yolları yapılmış yolların içlerine çalışan personeli acil çıkış kapılarına yönlendirmek için sarı renkte oklar ve adım işaretleri yapılmıştır.

 Yaya yollarının hemen yanında forklift yolları yapılarak forkliftin gireceği ve malzeme taşıyacağı yollar yapılarak iş kazalarına karşı önlem alınmış oldu.Ayrıca forklift yollarına forklift işaretleri konulmuştur.

 Forklift yolları ve yaya yolları dışındaki yerlere yeşil , mavi renkler ile çalışma arabalarına bölümler , elektrik panolarının önüne sarı siyah yer boyası ile şeritler , yangın söndürme cihazları ve yangın dolaplarının önüne kırmızı şeritler çizilmiştir.

 Ayrıca firmanın tehlike arz edici bölgelerine konmak üzere uyarıcı levha temini sağlanmıştır.

 

GÜL ELEKTRİK ( OSRAM ) / KUMBURGAZ PROJESİ

GÜL ELEKTRİK YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ ÇALIŞMASI

18 Kasım 2013 tarihinde Güzelce Kumburgaz mevkinde Gül elektriğe ait fabrikanın Giriş katındaki depoda Hüseyin bey eşliğinde sarı ve beyaz renklerde yer boyası çalışması yapıldı.

Depo da bulunan rafların arasındaki yollara sarı renkte yaya yolları yapılmış , yaya yollarının içinde beyaz yer boyası ile dolgu yapılmış kalan kısımlar ise forklift yolları için ayrılmıştır.

 Yaya yollarına adım ve ok işaretleri yapılmış forklift yollarını belirlemek için forklift işaretleri kullanılmıştır. 

Ayrıca forklift şarj alanları , forklit park alanı ve depolama alanları ayrılmış , beyaz renkte yer boyası uygulanmıştır. 

Firmada mevcut yangın söndürme cihazları Baysan yangın söndürme cihazları tarafından kontrol edilmiş , dolum ve bakım zamanı gelen yangın söndürme cihazlarının dolumları yapılarak yangına karşı önlem alınmıştır.

 

SCALA TEKSTİL / SULTANGAZİ PROJESİ

SCALA TEKSTİL YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ ÇALIŞMASI

10 Kasım 2013 tarihinde Uğur mumcu mahallesi 2263 sokak No : 33 sultangazi adresinde bulunan scala tekstil fabrikasında Recep bey eşliğinde yangın güvenlik ve yer boyası çalışması yapılmıştır.

 Dikimhane  , modelhane , showroom , ütü paket , yemek hane , depo ve ofis bölümleri bulunan 6 katlı binanın ofis katı hariç diğer tüm katlarına kırmızı renkte yer boyası uygulaması yapılmıs , yapılan yaya yollarının  içlerine fosforlu folyo ile ok işaretleri yapılıp acil durumlarda personelin binayı rahatça tahliye edilebilmesi amaçlanmıştır.

 Personelin acil durumlarda binayı rahatça ve düzenli bir şekilde boşaltılabilmesi için duvarlara fosforlu tabelalar asılmış , bu tabelalar , yangın söndürme cihazları, yangın butonları ve yangın dolapları kat tahliye planları ile gösterilip insanları acil durumlarda çıkışlara yönlendirilmesi amaçlanmıştır.

 Binada ki tüm algılama sistemi tekrar gözden geçirilmiş , bakımları ve kontrolleri yapılmış arızalı olan parçalar yenileriyle değiştirilip tüm sistem çalışır hale getirilmiştir.

 Binada bulunan tüm yangın söndürme cihazlarının bakımı baysan yangın söndürme cihazları yetkilileri tarafından yapılmış , yeni açılan bölümlere yangın söndürme cihazı takviyesi yapılmış , tüm yangın söndürme cihazlarının önüne kırmızı yer boyası ile şeritler çekilerek önlerine herhangi bir malzeme konulması engellenmiştir.

 Yine baysan yangın söndürme cihazlarının eğitim uzmanı öktem altunbayrak tarafından yangın eğitim yapılmıştır.Öncelikle yangın ve yangına karşı alınacak tedbirler hakkında teorik eğitim verilmiş daha sonra yangın alarmı çalıştırılarak tüm personel en kısa sürede binayı boşaltmış toplanma merkezinde toplanmıştır.

 Daha sonra uygulamaya geçilmiş yakılan ateş etrafında yangın söndürme cihazının kullanımı anlatılmış ve birkaç personel tarafından yakılan ateş söndürülüp tüm personele baysan yangın söndürme cihazları tarafından yangın eğitimi verilmiştir.

 

YAYLA TEKSTİL / SULTANGAZİ PROJESİ

 

YAYLA TEKSTİL YER BOYAMASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ ÇALIŞMASI

Uğur mumcu mahallesi Atatürk bulvarı No : 46 Mercansoy İş hanı 3. katta bulunan yayla tekstile 15 nisan 2014 tarihinde yer boyası ve yangın güvenliği çalışması yapılmıştır.

 İş hanının 1, ve 5, katlarında kurulu olan yayla tekstile sarı yer boyası ile yaya yolları yapılmıştır. Dikimhane , ütü paket , modelhane , depo ve yemekhane bölümleri olan yayla tekstilin ofis hariç tüm bölümlerinde çalışan personelin yangın ve acil durumlarda çıkışa en hızlı bir şekilde  ulaşabilmesi için yaya yolları çizilmiş bu yolların içlerine fosforlu oklar konularak acil çıkış kapılarına yönlendirilmiştir.

 Tüm işletme de fosforlu çıkış exıt tabelaları konulmuş yaya yoluna destek olunmuştur. Ayrıca işletme içine yangın çıkışlarını , yangın söndürme cihazlarını , yangın dolaplarını ve yangın butonlarını gösteren kat tahliye planları konulmuştur.

 İşletme içindeki yangın algılama sistemi  kontrol edilmiş sistemdeki arıza giderilmiş ,Eksik bölümlere optik duman dedektörü , yangın alarm sirenleri ve yangın alarm butonları konulmuştur. 

İşletme de bulunan tüm yangın söndürme cihazlarının dolum ve bakım zamanı olduğundan tüm yangın söndürme cihazlarına  baysan yangın söndürme cihazları yetkilileri tarafından tekrar dolum işlemleri yapıldı.

 

EVOLOG LOJİSTİCS / HADIMKÖY DEPO PROJESİ

EVOLOG NAKLİYAT YER ÇALIŞMASI

26 Ocak 2015 tarihinde Hadımköy gişeler / İstanbul adresindeki Evolog firmasında Özer bey’in bilgisi dahilinde nakliye deposunda yaptığımız sarı ve kırmızı yer boyası çalışması 3 Bölümden oluşan tek katlı nakliye deposunun tamamına sarı renkte yaya yolu çalışması yapılmıştır. Yaya yollarının dışında kalan tüm bölümlerde forklift çalışma alanı olduğundan yaya geçitleri ile yaya yolları birbirine bağlanmıştır.

 Depo önünde tır yükleme alanları olduğundan burada da yaya yolları ve yay geçitleri yapılmış iş kazaları için önlem alınmıştır.

 Depo içinde gelen malzemeleri ülkelere göre ayırmak için kırmızı renkte yer boyası ile Bölümler birbirinden ayrılmıştır.

ALFA TASARIM / SEFAKÖY PROJESİ

ALFA TASARIM YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

 30 Ekim 2014 tarihinde Sultan murat mahallesi Şen sokak No : 35 Sefaköy Adresinde  Hilmi bey nezaretinde Alfa Tasarım firmasında yeşil renkte epoksi boya ve sarı renkte yer boyası çalışması yapılmış , yangın söndürme cihazları , yangın algılama sistemleri , Yangın eğitimleri , uyarıcı levha çalışması yapılmıştır.

 3 Katlı işletmenin giriş ve zemin bölümünde yeşil renkte yaya yolları yapılmış , çalışan personelin acil durumlarda işletmeyi en kısa zamanda tahliye edebilmesi için Fosforlu folyo ile oklar yapılmıştır. 

Çalışma sahalarını belirtmek için sarı renkte yer boyası kullanılmıştır.Depolama alanları çalışma sahaları yaya yollarından ayrılmıştır.

 İşletme de bulunan elektrik panolarının hemen altında sarı siyah renklerde yer boyası  yapılıp boyanın hemen önüne yalıtım paspasları konulmuş , yetkili olmayan personelin buralarda daha hassas olması sağlanmıştır.

 Yangın söndürme cihazları ile tüm işletmede yangına karşı ilk müdahele yapılması için tedbir alınmıştır. Yangın söndürme cihazlarının önüne kırmızı şeritler çekilmiş yangın söndürme cihazlarının önüne malzeme konulmaması sağlanmıştır.

 Firmada yangın algılama sistemi kurulmuş , yangın anında alarm verilmesi amaçlanmış ayrıca kimsenin bulunmadığı alanlarda yangın çıkması halinde yangın algılama sistemi sayesinde  alarm vermesi amaçlanmıştır.

 En önemli yaptığımız çalışma ise yangın anında yapılması gerekenler ile ilgili verdiğimiz yangın eğitimidir. Firma bünyemizde bulunan yangın Eğitmeni arkadaşımız Öktem Altunbayrak tarafından çalışan personelin yangın halinde neler yapılması gerektiği anlatılıp , yangın söndürme tatbikatı yapılmış ayrıca  birkaç personel yangın söndürme cihazı ile yakılan ateşi başarı ile söndürmüşlerdir.

 

TAÇ MUTFAK/ BAYRAMPAŞA PROJESİ

TAÇ MUTFAK YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

Marmara Ereğlisi/ Çorlu / Tekirdağ adresinde bulunan fabrikada sarı renk yer boyası uygulamaları yapılmıştır.

Fabrikanın deposunda ve işletme içerisine sarı renkte yaya yolu ve forklift yolu çalışması yapılmıştır.Yaya yollarının içlerine ok işaretleri , forklift yollarının içlerine forklift işaretleri konulmuş , yaya yollarının birbirine bağlanması için forklift yollarına yaya kaldırımları yapılmıştır.

Yapılan tüm yer boyası üzerine bayex koruma boyası konularak boyanın daha uzun süre kalıcı olması saglanmıştır.

10 cm enin de 3.5 km boyunda sarı renkte yer boyası ve koruma boyası uygulaması 2 gün içinde tamamlanmıştır.

TEPEÖREN DEPO PROJESİ

DEPO TEPEÖREN YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

12 Eylül 206 tarihinde gebze/ İSTANBUL adresinde bulunan depoda yer boyası çalışması yapılmıştır.

Sarı renkte soğuk yer boyası ile forklift yolları ve yaya yolları  yapılmış , tüm yaya yollarının acil çıkış kapısına ulaşımı oklar ile sağlanmıştır.
ayrıca yaya yollarının yanına forklift yolları yapılmış yolların içesine forklift işaretleri konulmuştur.

Deponun bir bölümüne sarı renkte uzun çizgiler ile yükleme alanları yapılmıştır.

BALKAN PLASTİK / SİLİVRİ PROJESİ

BALKAN PLASTİK YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

2016 Haziran ayında Silivri adresinde bulunan depoda sarı renkte yer boyası çalışması yapılmıştır.
Fabrika içerisine sarı renkte soğuk yer boyası ile transpalet yolları içerisine transpalet işaretleri konulmuş.Forklift kullanılan alanlara ise forklift yolları ve forklift işaretleri konulmuş ayrıca tüm fabrikaya yaya yolları uygulaması yapılıp cıkış kapılarına ulaşım sağlanmıştır. Yaya yollarının
içlerine ise ok işaretleri konulmuştur.
Soğuk yer boyası çalışması üzerine bayex koruma boyası uygulaması yapılmış daha uzun kalıcılık sağlanması amaçlanmıştır.
 

AYDENİZ TEKSTİL / BAYRAMPAŞA PROJESİ

 AYDEMİR TEKSTİL YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

20 Ekim 2014 tarihinde Uluyol caddesi Karadeniz İş merkezi 3.Katta Aydemir tekstile ait işletmede Hasan bey eşliğinde yangın güvenlik önlemleri ve yer boyası çalışması yapılmıştır.

 İşletme de mevcut olan tüm yangın söndürme cihazlarının dolum bakım ve kontrolleri baysan yangın söndürme cihazları tarafından her zaman ki gibi dolum süreleri geldiğinde yapılıp yangın riskine karşı bir önlem alınmış oldu.

 Firma da bulunan tüm personele yangın eğitmeni arkadaşımız Öktem ALTUNBAYRAK tarafından yangın anında neler yapılması gerektiği hakkında uygulamalı yangın eğitimi verilmiştir.

 İşletme içine Sarı yer boyası ile yaya yolları yapılıp içlerine fosforlu oklar konulmuş , personelin acil durumlarda bu fosforlu oklar sayesinde çıkış kapılarına yönelmesi kolaylaştırılmıştır.

 İşletmede ki elektrik panolarının altı sarı siyah şeritlerle boyanmıştır.

 

AR-KAR TEKSTİL / BAYRAMPAŞA PROJESİ

AR KAR TRİKO YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

16 Nisan 2012 tarihinde yenidoğan mahallesi abdi ipekçi caddesi no : 162 bayrampaşa adresinde bulunan 2 katlı binanın ar kar trikoya ait 2, katında metin beyin bilgisi dahilinde yer boyası çalışması , yangın söndürme cihazı satışı , uyarıcı levha montajı , algılama sistemi ve yangın eğitimi çalışmaları yapılmıştır.

Yaklaşık 3000 m2 alana kurulu olan ar kar trikonun ofis hariç tüm bölümlerine sarı  renkte yer boyası çalışması yapılmış , yer boyasının içlerine fosforlu folyo ile oklar konulmuş , firma yeni kurulduğundan tüm işletme içerisine yangın söndürme cihazları konulmuş , yangın eğitimleri tamamlanmıştır.

Tüm işletme içinde uyarıca levhalar konularak hem iş veriminin arttırılması hedeflenmiş hemde  iş kazalarına karşı bir tedbir alınmıştı.

BOTAŞ NEHİR  / ÇERKEZKÖY PROJESİ

BOTAŞ NEHİR YER BOYASI ÇALIŞMASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ

Çerkezköy 2, Organize sanayi bölgesi fatih bulvarı  No : 37  Çerkezköy / Tekirdağ Adresinde bulunan tekstil fabrikasında 10 mart 2012 tarihinde yer boyası çalışması ve yangın güvenliği çalışması yapılmıştır.

 Çerkezköy sanayi de bulunan Botaş nehir firmasında yaya yolu çalışması yapılmış yaya yollarının içlerine fosforlu boya ile çıkış okları yapılmıştır. Yaklaşık 1500 metre kırmızı  renkte yer boyası uygulaması yapılmıştır.

 Fabrikada bulunan tüm yangın söndürme cihazları baysan yangın söndürme cihazları firması tarafından kontrol edilmiş , dolum ve bakım zamanları gelmiş olanlar doldurulmuş , bakıma ihtiyacı olanların bakımı yapılmış , yeni açılan bölümlere yangın söndürme cihazı takviyesi yapılmıştır.

 Tüm yangın güvenlik ekipmanları tamamlanan fabrikada en son olarak yangın eğitimi verilmiştir. Baysan yangın söndürme firmasının eğitim uzmanı öktem altunbayrak tarafından uygulamalı olarak yangın eğitimi verilmiştir.

 

ERK GİYİM  / BAYRAMPAŞA PROJESİ

ERK GİYİM YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİK ÇALIŞMASI

24 Ekim 2014 tarihinde Uluyol caddesi Karadeniz İş merkezi 2.Kat No : 16 / 40 Bayrampaşa adresinde bulunan Erk giyime  ait işletmede Emrah  bey eşliğinde yangın güvenlik önlemleri ve yer boyası çalışması yapılmıştır.

 İşletme de bulunan  tüm yangın söndürme cihazlarının dolum bakım ve kontrolleri baysan yangın söndürme cihazları tarafından yapılmıştır.Tüm yangın söndürme cihazlarının önleri kırmızı boya ile boyanmış yangın söndürme cihazlarının önlerine malzeme konması engellenmiştir.

 Firma da bulunan çalışanlara baysan yangın söndürme cihazları  yangın eğitmeni arkadaşımız Öktem ALTUNBAYRAK tarafından yangın anında neler yapılması gerektiği hakkında uygulamalı yangın eğitimi verilmiştir.

 İşletme içine Sarı yer boyası ile yaya yolları yapılıp içlerine fosforlu folyo ile oklar konulmuş , personelin acil durumlarda bu fosforlu oklar sayesinde çıkış kapılarına yönelmesi kolaylaştırılmıştır.

 İşletme de bulunan elektrik panolarının önlerine sarı siyah şeritler çizilmiş , elektrik panolarının tehlikeli olduğu belirtilmiştir.

İNCİ TEKSTİL / GÜNGÖREN PROJESİ

İNCİ TEKSTİL YER BOYASI ÇALIŞMASI

Davutpaşa Topkapı mevkinde bulunan 2 katlı bir iş hanının 2. katında bulunan inci tekstile 5 ocak 2015 tarihinde 350 metre sarı yer boyası uygulaması yapılmıştır.

 Yapılan  yaya yollarının arasında forkliftin daha dikkatli geçmesi ve aynı zamanda personelin bir yoldan diğer yola geçmesi için yaya geçitleri  yapılmış. Yaya yollarının ortasına çalışan personeli çıkış kapılarına yönlendirmek için fosforlu folyo ile ok lar konulmuştur.

 

NORM BAĞLANTI / HADIMKÖY PROJESİ

NORM BAĞLANTI YER BOYASI ÇALIŞMASI

11 Nisan 2015 tarihinde Atatürk Sanayi bölgesi general Mustafa Özyanar Cad.No:2 Hadımköy / İSTANBUL adresinde bulunan 2500 m2 kapalı alanı bulunan NORM BAĞLANTI fabrikasına yer boyası çalışması yapılmıştır.

Fabrika içerisine sarı renkte yaya yolları ve forklift yolları yapılmıştır. Forklift yolları içerisine yaya kaldırımları yapılmış.Tüm yaya yolları acil çıkış kapısına yönlendirilmiştir.

Yaya yollarının içerisine ok işaretleri forklift yolları içerisine ise forklift işaretleri konulmuştur.

MEDİNENUR TEKSTİL  / SULTANGAZİ PROJESİ

 MEDİNE NUR TEKSTİL YER BOYASI VE YANGIN GÜVENLİĞİ ÇALIŞMASI

11 Kasım  2014 tarihinde Sultangazi adresinde bulunan , Medine nur tekstile ait 3 katlı  yaklaşık 2500 m2  alan içinde firma yetkilisi Zuhal Hanımın bilgisi dahilinde  fabrika içerisinde yer boyası uygulaması yapılmıştır.

Dikimhane , paketleme, ütü , yemekhane ve modelhane bölümlerine yaya yolu Yapılmış yaya yollarının içlerine fosforlu oklar ile çalışan personelin acil durumlarda Binayı en güvenli bir şekilde tahliye etmesi amaçlanmıştır.

Ayrıca bina da bulunan eski yangın söndürme cihazları Baysan Yangın Söndürme cihazları firması tarafından dolum ve bakım işleri yapılmış , eksik olan ve tehlike arz edici yerlere yangın söndürme cihazı takviyesi yapılmış , tüm yangın söndürme cihazlarının önüne kırmızı yer boyası uygulaması ile kare şekli boyanarak yangın söndürme cihazlarının önüne bir şey konmasını engellemek istenmiştir.

Ayrıca binada bulunan tüm yangın panolarının altına pano büyüklüğünde yalıtım Paspasları konulmuş , paspasların etrafı sarı siyah renklerde yer boyası ile  işaretlenmiştir.

Tüm katlar için ayrı ayrı kat tahliye planları çizilerek herhangi bir acil durum anında personelin rahatça binayı terk etmesi amaçlanmıştır.

Yaptığımız çalışmaların en önemli kısmı ise yangın eğitimidir.Öncelikle tüm personel teorik olarak yangın eğitimine katılmıştır.Eğitime katılan arkadaşlar yangın Eğitimi uzmanı arkadaşımız Öktem ALTUNBAYRAK  eşliğinde bilgilendirilmiş ve daha sonra uygulama kısmında birkaç personel yakılan ateşi başarı ile söndürmüştür.Tüm personel katılımından dolayı yangın eğitimi sertifikası kazanmayı hak etmiştir.

 

T GİYİM TATLISES / ÇAĞLAYAN PROJESİ

T TEKSTİL YER BOYASI VE UYARICI LEVHA ÇALIŞMASI

Hürriyet mahallesi Dr.Cemil Bengu caddesi Selim Tuncer İş Hanı No :25 Kat 5-6 Kağıthane adresinde bulunan , T tekstile  12 mayıs 2014 tarihinde sarı renkte yer boyası uygulaması yapılmıştır.
Çalışma alanımız her biri yaklaşık 1000m2 olmak üzere 2 katlı bir yer olup toplamda 2000m2 alan içerisine , fabrika yetkilisi olan kadir bey eşliğinde 400 m2 sarı renkte yer boyası çalışması yapılmıştır.
İşletmemizde Dikimhane , paketleme, ütü , yemekhane ve modelhane bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlere sarı renkte yaya yolu yer boyası uygulaması yapılmış bu yaya yollarının içlerine fosforlu oklar konularak çalışan personelin acil durumda Binayı çok güvenli bir şekilde tahliye etmesi amaçlanmıştır.
Personelin binayı en kısa ve güvenli bir şekilde terk edebilmesi için duvarlara fosforlu acil çıkış levhaları monte edilmiş ayrıca personelin kaza riskini azaltmak için uyarı levhaları konulmuştur.